Akcesoria
Informacje
Komplet ten zawiera ciśnieniomierz typu GGY-632 (średnica tarczy 63 mm, wytłumiony gliceryną) oraz pasujący do niego łącznik. Stosowany jest on do wszystkich rodzajów pomp ręcznych HPS. Zestaw ten jest gotowy do natychmiastowego zastosowania, o małej zabudowie i łatwy do odczytu ciśnienia, dzięki pochyleniu tarczy o 45°.
Więcej informacji w załączonej karcie.
Pobierz opis katalogowy:Komplet ciśnieniomierza typu GYA-63 i łączniki typu GA
Informacje
Zakres działania 100 - 800 bar
W momencie osiągnięcia założonego poziomu ciśnienia, wyłącznik ciśnieniowy zamyka elektryczny mikro-przełącznik.
Sygnał może być użyty do np.:
- automatycznego ograniczenia ciśnienia.
- przekazywania odpowiednich wartości poziomu ciśnienia.
- do zapoczątkowania procesu sterowania np. przy czujnikach ciśnienia.
Pobierz opis katalogowy:Zawór VPR i wyłącznik ciśnieniowy VPS
Informacje
0 - 700 bar
Zawory te stosowane są, kiedy system ciśnieniowy (siła działająca na podłączony siłownik) nie powinna przekraczać założonej wartości. Zawory te są nastawialne i odznaczają się wysoką dokładnością pracy. Przy wyborze zaworu ograniczającego ciśnienie zwraca się uwagę na wydajność na poziomie wysokociśnieniowym. W momencie osiągnięcia założonej wartości ciśnienia, zawór otwiera się, a nadmiar oleju hydraulicznego kierowany jest z powrotem do zbiornika.
Pobierz opis katalogowy:Zawór VPR i wyłącznik ciśnieniowy VPS
Informacje
700 bar
Zawory te służą do hermetycznego odcięcia obiegów hydraulicznych, szczególnie w systemach wieloprzepływowych. Model VHM-1 nadaje się również do dławienia przepływu oleju np. w trakcie powrotu siłowników pod obciążeniem do pozycji wyjściowej
Pobierz opis katalogowy:Zawory dławiąco odcinające typu VHM
Informacje
700 bar
Zawory te stosowane są przy wszystkich czynnościach, gdzie nagłe, nieoczekiwane spadki ciśnienia muszą być definitywnie uniknione (np. przy podniesionym już obciążeniu). W zależności od umiejscowienia w obiegach hydraulicznych, zawory te mogą spełniać najróżniejsze funkcje. Model VSM -11 może być bezpośrednio wkręcony w otwór olejowy siłownika, gdzie spełnia on rolę zabezpieczenia przewodu przed ewentualnym uszkodzeniem.
Pobierz opis katalogowy:Zawory bezpieczeństwa typu VSM
Informacje
Sterowanie ręczne
Zawory te służą do sterowania przepływu oleju w agregatach hydraulicznych (VHH-4/3 w pompach ręcznych). Zawory te posiadają trzy stopniowy zakres regulacji (w postaci dźwigni) niezbędny do sterowania podłączonych siłowników:
1. Na lewo: wysuw tłoka siłownika.
2. Środek: Siłownik znajduje się w pozycji postojowej (bieg jałowy).
3. Na prawo: Siłownik powraca do pozycji wyjściowej.
W pozycji środkowej (stop) tłok siłownika zatrzymuje się, zawory przełączają na bieg jałowy tzn. że przepływ oleju kierowany jest z powrotem do zbiornika (P do T). Zawory te mogą być zamontowane bezpośrednio na agregacie lub połączone za pomocą przewodu hydraulicznego. Wszystkie zawory (oprócz typu VHH) mają dodatkowy ciśnieniowy otwór z tyłu obudowy. Służy on do łatwego podłączenia ciśnieniomierza tj. zaworu spustowego (np. VPR-3). Otwór „T“ musi być zawsze podłączony do zbiornika, bez możliwości powrotu ciśnienia.
Pobierz opis katalogowy:Zawór sterujący (rozdzielacz) 700 bar typu VHP i VHH
Informacje
700 bar
Rozdzielacze tego typu stosuje się, gdy kilka siłowników podłączonych jest jednocześnie do jednej pompy. Wszystkie kolektory wyposażone są w gwint wewnętrzny 3/8-18 NPT, tak że umieszczenie przewodów hydraulicznych czy złączek jest bezproblemowe. Do bezpośredniego zamontowania rozdzielacza na pompie ręcznej lub w połączeniu z zaworem odcinającym typu VHM-1 należy użyć podwójne łączniki typu FY-1. To samo dotyczy, gdy rozdzielacze połączone są między sobą.
Pobierz opis katalogowy:Rozdzielacze typu MY
Informacje
Akcesoria te nadają się w zastosowaniu wszelkich kombinacji siłowników hydraulicznych. Dzięki kątnikom, rozdzielaczom, trójnikom i innym częściom można tworzyć dowolne połączenia. Części te zaprojektowane są dla ciśnienia roboczego 700 bar.
Pobierz opis katalogowy:Wtyki złączki przejściówki FY
Informacje
Ucho montażowe Łączniki uchowe montowane są z boku tłoka i w dolnej części siłownika. Stosowane są one w takich przypadkach, kiedy siłownik ma pracować przegubowo (obrotowo).
Pobierz opis katalogowy:Łączniki uchowe typu AYH dla cylindrów YH
Informacje
Podstawy te dodają pompom ręcznym dodatkową stabilność, szczególnie w przypadku zastosowania ich np. na budowach, kiedy powierzchnia jest nierówna lubi miękka. Dodatkowo pompy chronione są przed zanieczyszczeniami, wilgocią i zniszczeniem.
Pobierz opis katalogowy:Podstawa ramowa dla pomp ręcznych typu HPB
Informacje
Zastosowanie manometru zaleca się, kiedy ciśnienie robocze (siła z połączonym siłownikiem) powinna być stale kontrolowana. Manometry firmy Yale wyposażone są w obudowę ze stali nierdzewnej oraz akrylową przezroczystą szybę, a do zapobiegania przeciw drganiom i skokom ciśnienia, urządzenia te są wypełnione gliceryną. Dzięki takim cechom osiąga się urządzenie o długiej żywotności i dokładnej możliwości odczytu. Wskazówka nie drży nawet w momencie, kiedy ciśnieniomierze zostaną bezpośrednio przymocowane do silnika pompy.
Pobierz opis katalogowy:Manometr GGY
Informacje
Końcówki hydrauliczne są niezbędnymi elementami służącymi do połączenia różnych układów hydraulicznych. Końcówki hydrauliczne (przyłącza) Yale są samouszczelniające, co oznacza że ręczne połączenie 2 końcówek, zamyka je i tworzy szybkozłącze. Wszystkie końcówki wyposażone są w kulkowe zawory sprężynowe zapobiegające wyciekom oleju po rozłączeniu układu hydraulicznego.
Wszystkie siłowniki Yale wyposażone są standardowo w końcówkę typu CFY-1 oraz w pokrywkę przeciwpyłową typu CDF-9.
Pobierz opis katalogowy:Przyłącza hydrauliczne typu CFY CMY CCY
Informacje
Termoplastyczne przewody hydrauliczne Yale są wytrzymałe i bardzo elastyczne. Przeznaczone są one do połączenia pompy hydraulicznej z urządzeniem wykonawczym
Przewody zbudowane są z czterech warstw tj. składają się z dwóch warstw ze stali wysoko-rozciągliwej, trwałego sześciokąta o wymiarze 19 mm, a także płaszcza zewnętrznego. Przewody zakończone są z jednej strony gwintem 3/8 NPT, a z drugiej końcówką hydrauliczną.
Pobierz opis katalogowy:Przewody hydrauliczne typu HHC
Informacje
Do wszystkich pomp ręcznych i agregatów
Wysoka jakość oleju hydraulicznego firmy Yale gwarantuje długą żywotność wszystkich systemów i pojedynczych urządzeń.
Pobierz opis katalogowy:Olej hydrauliczny HFY
Informacje
do pomp ręcznych, siłowników hydraulicznych
i na akcesoria
Skrzynka typu HPK-10 umożliwia łatwy transport urządzeń oraz zapewnia ich ochronę przed uszkodzeniem. Jest ona wystarczająco duża, aby zmieścić w niej pompę wraz z ciśnieniomierzem i przewodem hydraulicznym albo kilka siłowników jednocześnie. Skrzynka wykonana jest z wytrzymałej blachy stalowej i posiada dwa zamykające zatrzaski oraz stabilny uchwyt.
Pobierz opis katalogowy:Skrzynka transportowa typu HPK-10
Informacje
Stopa podnosząca
Stopa podnosząca w połączeniu z odpowiednim siłownikiem tworzą zwarty, lekki zestaw podnoszący. Stopa montowana jest normalnie na gwintowanym kołnierzu siłownika, ale może być ona również osadzona pod podnoszonym ładunkiem.
Płyty tłoka
Płyty tłoka wmontowane są w gwint wewnętrzny tłoczyska. Redukują one nacisk powierzchniowy i zapobiegają wbiciu się tłoczyska w podłoże
Elementy przedłużające i złączka gwintowana
Elementy przedłużające montowane są do podłoża siłownika za pomocą złączki gwintowanej i dwóch śrub z łbem walcowym o gnieździe sześciokątnym. Umożliwia to dodatkowe zastosowanie w pracach naprawczych oraz podczas prostowania.
Podpory siłownika
Podpory te służą do rozłożenia podnoszonego ciężaru np. przy użyciu wąskiego siłownika i pozwalają uniknąć takich zjawisk jak przewracanie się lub zapadanie siłownika w podłożu. Wykonane są z mocnego materiału z uchwytem.
Pobierz opis katalogowy:Akcesoria typu AYS
Informacje
Blok montażowy ułatwia wmontowanie siłowników hydraulicznych na stanowiskach testowych, konstrukcjach, prasach itd.. Wykonane z wysokowartościowej stali zgrzewnej.
Pobierz opis katalogowy:Blok montażowy typu AYP